вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety z drewna w mgnieniu oka się eksploatują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny urok oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na płot warto poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od właściwego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий